Ясногородка – село, центр сільської Ради, розташована на правому березі Київського водосховища за 60 км від Києва. Населення 380 чоловік переважно пенсійного віку.

У селі працює загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. В ній навчається 78 учнів із Ясногородки та навколишніх сіл: Толокунь, Сухолуччя, Петрівськ, Богдани, Пилява, Овдієва Нива. Підвіз учнів до школи здійснює шкільний автобус. В селі знаходяться клуб, бібліотека, медамбулаторія, аптека, лісництво, АТ «Азбестдеревскло», діють 2 церкви, молитовний дім, будується нова церква. На території села діють 3 магазини.

/Files/images/image0.jpg

У 1922 році в селі було створено агропункт, який 20.09.1923 року був ліквідований і було організовано колгосп.

Першим головою колгоспу був обраний Малашок Андрій Федотович. Колгосп мав назву «1 Травня». Пізніше він став відділком радгоспу «Козаровицький».

За мужністю, виявлену на фронтах Великої Вітчизняної війни, 178 жителів Ясногородки нагороджено медалями СРСР. Під час форсування Дніпра восени 1943 року Ясногородка була північною частиною Лютізького плацдарму і прийняла на себе головний удар з боку німецьких військ, оскільки в районі села було організовано хибну переправу радянських військ з лівого на правий берег Дніпра. Село переходило з рук в руки 27 раз. Від пожежі в цей час згоріли всі хати.

На території села знаходяться 4 братські могили, де поховано 718 воїнів 60-ї Армії, яка брала участь у звільненні нашого села від німецько-фашистських загарбників та пам’ятний знак 60-ї Армій. У 2003 році було проведено перепоховання останків загиблих воїнів у Великій Вітчизняній війні за підтримки Вишгородської районної ради та групи «Пошук» міста Київ. На фронтах Великої Вітчизняної війни загинуло 160 жителів села.
Війна зруйнувала і приміщення школи. Нову школу розмістили в 1944 році у приміщенні молокоприймального пункту. Першими вчителями в повоєнні роки були Осадчий Михайло Макарович, Єрко Ольга Тимофіївна, Логін Василь Іванович, Логін Микола Іванович, Ждан Назар Михайлович, Ковальчук Марія Миронівна.

1965-66 навчальний рік розпочався у приміщенні нової школи яка працює й нині. Школа пишається своїми випускниками. Це поет Василь Осадчий, художник Малашок Василь Іванович та ін.

Село з кожним роком оновлюється. Здійснено ремонт сільського клубу та школи, розпочато газифікацію села, ведеться благоустрій вулиць села Ясногородка.

Кiлькiсть переглядiв: 961